Vainuta

VAINUTO FOLKLORO KOLEKTYVAS „VAINUTA”


Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta” susibūrė 2011 metais. Šiuo metu yra 15 narių. Dauguma ansambliečių yra Vainuto kaimo žmonės - tradicijos tęsėjai, išsaugoję savo krašto dainas, šokius, papročius ir pasakojimus. Kolektyvas savo repertuare naudoja Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro surinktą ir sukauptą dainuojamosios ir pasakojamosios tautosakos medžiagą. Ansamblis yra paruošęs keletą teminių programų: „Oi sodai, sodai...“( tautodailės metams), „Kai dainuoja širdis” (romansai), „Po gimtinės ąžuolu“ (vakaronių programa). Ansambliečiai ne tik patys koncertuoja, bet gana aktyviai į savo atliekamas programas įtraukia ir žiūrovą.
Per devynerius kolektyvo veiklos metus mūsų krašto dainos skambėjo vietos, rajono renginiuose, respublikinėje Dainų šventėje, Latvijoje vykusiame festivalyje „BALITICA”. Nutiestas draugystės tiltas su Latvijos Rucavos folkloro kolektyvu.
Kolektyvui nuo susikūrimo iki 2019 metų vadovavo Loreta Mieliulytė. Šiuo metu ansamblis turi naują vadovę - Jolantą Majienę.

Kolektyvui vadovauja Jolanta Majienė. Tel. 865053193;
1 val. koncertinė programa kainuoja 57, 92 EUR. (be transporto išlaidų);
Telefono numeris pasiteiravimui ir išankstinei registracijai (8 441)49622.