Tikrieji Naujieji Metai - gruodžio 21d. Saulėgrįžos bei Elnio Devyniaragio Dieną

Tikrieji Naujieji Metai - gruodžio 21d. Saulėgrįžos bei Elnio Devyniaragio Dieną

Šiandien su druska išplauti namus, išmesti nereikalingus daiktus ir kt. pašalinti blogas energijas. Uždegti žvakių, užrašyti, sudeginti neigiamas savo ir gyvenimo sąvybes, įvykius ir kt. .l gruodžio 21d. Suplanuoti ko norime iš savęs, gyvenimo. Būtų naudinga užrašyti metų planą.

Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia. Nuo Kalėdų Lietuvoje diena pradeda ilgeti. Tamsiosios lapkričio ir gruodžio dienos, o dar tamsesnes naktys, eina prie pabaigos. Kai Saules grižimo švente buvo pakeista Kristaus Gimimo švente, lietuviai ja prieme su tokiu pat entuziazmu ir švesdavo nemažiau iškilmingai.

Elnias devyniaragis – senovės lietuvių mitologinė būtybė. Lietuviai tikėjo, jog šis elnias savo raguose neša dangaus kūnus (dažniausiai Mėnulį, tačiau taip pat ir Saulę). Nuo priešpilnio mėnulio iki pilnaties – 9 paros, todėl jis vadinamas devyniaragiu. Minimas archainėse dainose kaip alegorija į dangaus kūnų padėtį. Pasakojama, kad baltas elnias išbėga per saulėgrįžą, o atbėga per Kalėdas. Žiemos saulėgrįžos šventė dar vadinta Elnio devyniaragio švente. Kai kuriose dainose elnias ir kaip Saulės simbolis, atnešantis ant ragų saulę.